Беларусь 3

Беларусь 3

Беларусь 3

«Беларусь-3» — культурно-просветительский телеканал Белтелерадиокомпании, первый цифровой телеканал Республики Беларусь. Вещает на двух языках — белорусском и русском. Начал вещание 8 февраля 2013 года.

Понедельник, 16 апреля 2018г.
07:30
"Беларуская кухня". Груца. Маннік.
08:00
Навіны культуры.
08:15
Гэты дзень.
08:20
Мультфільм (0+).
08:40
"Сэрцы чатырох". Мастацкі фільм (12+).
10:05
"Я хачу гэта ўбачыць!" Нарач (6+).
10:35
"Прыдуркі". Мастацкі фільм (12+).
12:00
Навіны культуры.
12:15
Гэты дзень.
12:20
"Беларуская кухня". Груца. Маннік.
12:50
"Беларусь як песня". Ансамбль "Чараўніцы".
13:15
"Нацыянальны хіт-парад".
14:10
"Наперад у мінулае".
14:35
"Экіпаж". Мастацкі фільм (12+).
16:55
Песенны цыкл Алега Молчана "Малітва" на вершы Янкі Купалы.
18:25
"Следапыт". Мастацкі фільм (12+).
19:55
Навіны культуры.
20:10
"Тэатр у дэталях". Спектакль Беларускага дзяржаўнага маладзёжнага тэатра "Саша, вынясі смецце".
20:40
"Калыханка" (0+).
21:05
"Зніклая экспедыцыя". Мастацкі фільм (12+).
23:15
"Святло далёкай зоркі". Памяці мастака Барыса Аракчэева.
Вторник, 17 апреля 2018г.
07:30
"Беларуская кухня". "Сялёдка" з карпа.
08:00
Навіны культуры.
08:15
Гэты дзень.
08:20
"Размовы пра духоўнае". Радаўніца.
08:30
"Трактарысты". Мастацкі фільм (12+).
09:55
"Я хачу гэта ўбачыць!" Налібокі (6+).
10:20
"Следапыт". Мастацкі фільм (12+).
12:00
Навіны культуры.
12:10
Гэты дзень.
12:15
"Беларуская кухня". "Сялёдка" з карпа.
12:45
"Беларусь як песня". Галіна Галенда.
13:10
"Песні мінулага стагоддзя". Канцэрт памяці Уладзіміра Мулявіна.
14:05
"Пясняр. Сэрцам і думамі". Дакументальны фільм (12+).
14:45
"Тэатр у дэталях". Опера Нацыянальнага акадэмічнага Вялікага тэатра оперы і балета Беларусі "Сівая легенда".
15:10
Вечары Вялікага тэатра ў замку Радзівілаў. Опера Д.Смольскага "Сівая легенда".
16:45
Мультфільмы (0+).
17:20
"Зніклая экспедыцыя". Мастацкі фільм (12+).
19:30
"Ваша лато", "Пяцёрачка".
20:00
Навіны культуры.
20:15
Гэты дзень.
20:20
"Поспех". Дакументальны фільм (12+).
20:40
"Калыханка" (0+).
21:05
"Экіпаж". Мастацкі фільм (12+).
23:25
"Адступнік". Дакументальны фільм.
23:45
"Святло далёкай зоркі". Памяці народнай артысткі СССР Лідзіі Ржэцкай.
Среда, 18 апреля 2018г.
07:00
"Дабраранак".
07:35
"Беларуская кухня". Вяргенікі.
08:05
Навіны культуры.
08:20
Гэты дзень.
08:25
"Вечны кліч". Фільм другі. 1-я серыя (12+).
09:35
"Апошні дзень". Яўген Лявонаў (12+).
10:10
"Іх ведалі толькі ў твар". Мастацкі фільм (12+).
11:45
"Белавежская пушча". Рэліктавы лес (6+).
12:00
Навіны культуры.
12:10
Гэты дзень.
12:15
"Беларуская кухня". Вяргенікі.
12:45
"Беларусь як песня". Ганна Радзько.
13:15
Юбілейны канцэрт заслужанага артыста Рэспублікі Беларусь Уладзіміра Перліна.
14:35
"Зафрантавыя разведчыкі". Дакументальны серыял. 1-я серыя (12+).
15:15
"Без права на памылку". Шматсерыйны мастацкі фільм. 1-я серыя (16+).
16:10
"Іх ведалі толькі ў твар". Мастацкі фільм (12+).
17:40
"Апошні дзень". Яўген Лявонаў (12+).
18:20
"Вечны кліч". Фільм другі. 1-я серыя (12+).
19:30
"Запіскі на палях". Мікола Гусоўскі.
19:55
Навіны культуры.
20:10
"Беларуская кухня". Яблычны пірог.
20:40
"Калыханка" (0+).
21:05
"Без права на памылку". Шматсерыйны мастацкі фільм. 1-я серыя (16+).
22:00
"Зафрантавыя разведчыкі". Дакументальны серыял. 1-я серыя (12+).
22:40
"Час кіно". Заслужаная артыстка Рэспублікі Беларусь Любоў Румянцава.
Четверг, 19 апреля 2018г.
07:00
"Дабраранак".
07:35
"Беларуская кухня". Капыткі з мачанкай.
08:05
Навіны культуры.
08:20
Гэты дзень.
08:25
"Вечны кліч". Фільм другі. 2-я серыя (12+).
09:35
"Апошні дзень". Мікалай Яроменка (12+).
10:15
"Не хлебам адзіным". Мастацкі фільм (12+).
12:00
Навіны культуры.
12:25
"Беларуская кухня". Капыткі з мачанкай.
12:55
"Беларусь як песня". Тамара Пячынская.
13:20
Канцэрт Нані Брэгвадзе і Вахтанга Кікабідзе.
14:15
"Зафрантавыя разведчыкі". Дакументальны серыял. 2-я серыя (12+).
14:50
"Без права на памылку". Шматсерыйны мастацкі фільм. 2-я серыя (16+).
15:45
"Не хлебам адзіным". Мастацкі фільм (12+).
17:40
"Апошні дзень". Мікалай Яроменка (12+).
18:20
"Вечны кліч". Фільм другі. 2-я серыя (12+).
19:30
"Запіскі на палях". Максім Багдановіч.
19:55
Навіны культуры.
20:10
"Беларуская кухня". Кішка.
20:40
"Калыханка" (0+).
21:05
"Без права на памылку". Шматсерыйны мастацкі фільм. 2-я серыя (16+).
22:00
"Зафрантавыя разведчыкі". Дакументальны серыял. 2-я серыя (12+).
22:40
"Святло далёкай зоркі". Памяці народнага мастака БССР Валянціна Волкава.
Пятница, 20 апреля 2018г.
07:00
"Дабраранак".
07:35
"Беларуская кухня". Рыбны квас.
08:05
Навіны культуры.
08:20
Гэты дзень.
08:25
"Вечны кліч". Фільм другі. 3-я серыя (12+).
09:35
"Апошні дзень". Станіслаў Растоцкі (12+).
10:15
"Адзінокая жанчына жадае пазнаёміцца". Мастацкі фільм (12+).
11:40
"Белавежская пушча". Драпежная гісторыя (6+).
12:00
Навіны культуры.
12:10
Гэты дзень.
12:15
"Сіла веры".
12:40
"Беларусь як песня". Якаў Навуменка.
13:10
Канцэрт Юрыя Антонава.
13:45
"Зафрантавыя разведчыкі". Дакументальны серыял. 3-я серыя (12+).
14:20
"Без права на памылку". Шматсерыйны мастацкі фільм. 3-я, 4-я серыі (16+).
16:15
"Адзінокая жанчына жадае пазнаёміцца". Мастацкі фільм (12+).
17:40
"Апошні дзень". Станіслаў Растоцкі (12+).
18:20
"Вечны кліч". Фільм другі. 3-я серыя (12+).
19:30
"Запіскі на палях". Янка Брыль.
19:55
Навіны культуры.
20:10
"Беларуская кухня". Боршч з клёцкамі.
20:40
"Калыханка" (0+).
21:05
"Без права на памылку". Шматсерыйны мастацкі фільм. 3-я, 4-я серыі (16+).
22:55
"Зафрантавыя разведчыкі". Дакументальны серыял. 3-я серыя (12+).
23:30
"Час кіно". Работы студэнтаў Беларускай дзяржаўнай акадэміі мастацтваў.
Суббота, 21 апреля 2018г.
07:35
"Сіла веры".
08:00
Навіны культуры.
08:15
Гэты дзень.
08:20
Мультфільмы (0+).
08:50
"Строгавы". Шматсерыйны мастацкі фільм. 1-я серыя (12+).
10:00
"Беларуская кухня". Пірог "Трухлявы пень".
10:30
"Беларусь як песня". Леся Лют.
10:55
"Размаўляем па-беларуску". Тэлевіктарына.
11:20
"Сінематэка". Беларускае кіно 70-х гадоў.
12:00
"Сын старшыні". Мастацкі фільм (12+).
13:25
Навіны культуры.
13:40
Гэты дзень.
13:45
"Навукаманія" (6+).
14:15
"Легенды кіно". Георгій Віцын (12+).
14:55
"Дзеці капітана Гранта". Мастацкі фільм (12+).
16:20
"Сэр Пол Маккартні. Мне - 75". Канцэрт Нацыянальнага акадэмічнага канцэртнага аркестра Рэспублікі Беларусь пад кіраўніцтвам народнага артыста Беларусі Міхаіла Фінберга.
17:45
"Дзяржаўная граніца". Фільм трэці "Усходні рубеж" (12+).
20:15
Навіны культуры.
20:30
Гэты дзень.
20:40
"Калыханка" (0+).
21:05
"Кур'ер". Мастацкі фільм (12+).
22:35
"Макбет". Спектакль Нацыянальнага акадэмічнага драматычнага тэатра імя М.Горкага.
Воскресенье, 22 апреля 2018г.
07:35
"Святыні Беларусі".
08:00
Навіны культуры.
08:15
Гэты дзень.
08:20
"Замарожаны". Мастацкі фільм (12+).
09:40
"Наперад у мінулае".
10:05
"Нацыянальны хіт-парад".
11:00
"Майстры і куміры". Народная артыстка Беларусі Валянціна Гаявая.
11:55
"Вялікія мастакі". Рэмбрандт (12+).
12:45
Навіны культуры.
13:00
Гэты дзень.
13:05
"Дзяржаўная граніца". Фільм трэці "Усходні рубеж" (12+).
15:35
"Беларусь як песня". Леся Лют.
16:05
Анталогія "Славянскага базару". "Славянскі базар у Віцебску-2013".
17:00
"Кур’ер". Мастацкі фільм (12+).
18:30
"Строгавы". Шматсерыйны мастацкі фільм. 1-я серыя (12+).
19:40
"Легенды кіно". Георгій Віцын (12+).
20:15
Навіны культуры.
20:30
Гэты дзень.
20:40
"Калыханка" (0+).
21:05
"Сінематэка". Беларускае кіно 70-х гадоў.
21:45
"Сын старшыні". Мастацкі фільм (12+).
23:10
"Святыні Беларусі".


0 – без возрастных ограничений
* – детям до 12 лет просмотр фильма разрешен в сопровождении родителей или педагога
** – детям до 14 лет разрешается просмотр в сопровождении родителей или педагога
*** – фильм разрешен для показа зрителям старше 16 лет
**** – фильм разрешен для показа зрителям старше 18 лет
Э18 – эротический фильм, который разрешен для показа зрителям старше 18 лет